Sıkça Sorulan Sorular

Ekşioğlu nakliyat firması olarak şehirler arası evden eve nakliyat işlemleri hakkında aklınıza takılan veya sıkça sorulan soruları bir arada toplayarak cevaplarını sizler ile paylaşmak istedik. Farklı sorularınız var ise iletişim bölümümüzden bize bildirebilirsiniz.

 

Firma Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Şehirler arası nakliyat firmaları arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri seçtiğiniz firmanın kurumsal ve güvenilir olmasıdır. Garantili taşıma işlemleri yapan bir firma tercih edilmelidir. Sorduğunuz sorulara güvenilir cevaplar vermeyen firmaları tercih etmeyin ve o tarz firmalardan uzak durun.

 

Nakliyat Sigortası Zorunlu mudur?

Şehir içi nakliyat işlemleri esnasında sigorta yapılması zorunlu olmamasına rağmen şehirler arası nakliye işlemleri zorunlu durumdadır.

 

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Neden Farklıdır?

Diğer sektörlerde olduğu gibi nakliyat alanında da fiyat konusu oldukça önemlidir. Fiyatı çok ucuz olan firmaları tercih etmemeniz genellikle sizin yararınıza olur. Çünkü eşyaların taşınması ciddi bir iştir. Kalifiye eleman çalıştırmayan nakliyat firmaları genellikle ucuz işçilikle işlemlerini yürüttükleri için eşyalarınızın zarar görmesine neden olabilirler. Kalifiye olmayan eleman çalıştırma ve ucuz işçilik nedeniyle genellikle fiyatları oldukça düşüktür. Bu sebeple düşük fiyatlı firmalar ile çalışmamanız önerilmektedir. Şehirler arası nakliyat fiyatları oldukça ekonomik olarak hizmet vermekteyiz.

 

Eşya taşımak için nasıl bir araç gönderiyorsunuz?

Taşınacak eşyanın çokluğuna uygun olarak görülen ebatlarda araç tahsis edilmektedir. Eşya taşımak için gönderilen araçların kabinleri düzenli olarak temizlenmekte ve pislenmemesi için gerekli muhafaza sağlanmaktadır.

 

Nakliyat Firmanız Neleri Ambalajlar

Şehirler arası nakliyat firmaları arasında öncü firmamız diğer bir söyleyişle taşıma yapan firmamız mobilyalarınızın sökülmesi ve tekrar takılması gibi işlemleri yerine getirmektedir. Ayrıca kişisel iç giyim eşyaları, takılar, özel eşyalar işlem yaptırmak isteyen kişi tarafından toplanır. Diğer kalan eşyalar havalı naylonlar kullanılarak sarılmaktadır.

 

Nakliyat için Önceden Rezervasyon Yaptırmalı mıyım?

Şehirlerarası nakliyat evden eve taşıma işlemlerinizi yaptırmadan önce müşteri temsilcimiz ile görüşerek gün ve tarih belirlemeniz önem taşır. Firmamız belirlediğiniz tarihe göre ekip ve araç hazırlığı yapmaktadır. Rezervasyon yaptırmak önem taşır.

 

Depolama işlemleri için sigorta gerekli mi?

Eşyaların uzun süre depolarda kalması gereken durumlarda sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Depolarda uzun süre kalan eşyalar iyi koşullarda saklanması gerekir. İyi saklanmayan eşyalar küflenebilir yada tozlanabilir farklı durumlar ile karşılaşmanız söz konusu olabilir. Bu nedenle eşyalarınızı kesinlikle sigortalattırmanız önerilmektedir.

 

Taşıma Esnasında Oluşacak Zarar Ziyan Nasıl Karşılanır?

Nakliyat işlemleri esnasında risk oluşması durumunda teminat poliçenize uygun olarak sigorta expertizleri çağrılmaktadır. Gerekli tutanakların tutulması işleminden sonra zararınızın ne kadar olduğu belirlenerek derhal ödeme çıkarılır.

 

Taşıma İşlemleri Kaç Saat Sürmektedir.

Şehirler arası nakliye işlemi eşyanın gideceği mesafeye göre ve taşınacak katın yüksekliğine yada oda sayısına göre değişiklik göstermektedir. Etkenler göz önüne alınarak bitim süresi belirlenebilir.

 

Eşya ambalajları hangi malzemeden yapılmaktadır?

Değerli eşyalarınızın kırılıp bozulmaması ve çizilmemesi için kötü şartlara uygun dayanıklı koliler kullanılmaktadır. Mobilyaların etrafı havalı baloncuklu naylonlar ve streç kullanılarak paketleme yapılmaktadır. Ürünlerinizin en üst seviyede güvenliği için en iyi şekilde paketleme ve ambalaj işlemleri yapılmaktadır.

google-site-verification=c689GqxgFBh_VBorABk69LsuHww9OmeZppU8HIU73nQ
nakliyat